Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziela Zmartwychwstania 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziela Zmartwychwstania 2020

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy po Mszy św. o godz. 1900. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

• W środę: 13 maja  – NMP Fatimskiej.  Ze względu na stan epidemii, wyjątkowo nie będzie  procesji. Wspólnie odmówimy różaniec o ustane pandemii, o deszcz i o pokój na świecie w naszych rodzinach i naszym sercu.
  • W czwartek:14 maja – św. Macieja Ap. święto
  • W sobotę: 16 maja – Św. Andrzeja Boboli prezb. i m.

Rozpoczęliśmy renowację nawierzchni placu przy kościele zwracam się do parafian o składanie ofiar na to dzieł, które świadczy o naszej dbałości o miejsce naszego spotkania z Panem Bogiem jak i wizerunek naszej miejscowości. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę jak i na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.