Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Zmartwychwstania 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Zmartwychwstania 2020

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Módlmy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

Zapraszamy codziennie po Eucharystii na nabożeństwo majowe. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa majowego.

• W poniedziałek: 4 maja – Św. Floriana M.
  • W środę: 6 maja  – Św. Filipa i Jakuba Ap święto.
  • W piątek: 8 maja – Św. Stanisława Bp i M. Główny Patron Polski, uroczystość .

Od jutra zmiana sprawowania Mszy św. z godz. 1700 na godz. 1900.

Rozpoczęliśmy renowację nawierzchni placu przy kościele zwracam się do parafian o składanie ofiar na to dzieł, które świadczy o naszej dbałości o miejsce naszego spotkania z Panem Bogiem jak i wizerunek naszej miejscowości.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.