Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedziele Zwykłą 2023

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski.  Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na ten cel.

W dniu dzisiejszym odbywają się wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej oraz Ogólnonarodowe Referendum. Przypominamy, że udział w głosowaniu i referendum jest naszym obywatelskim prawem i obowiązkiem. Zachęcamy do skorzystania z tego prawa.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 1850.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustannej Pomocy podczas nabożeństwa różańcowego.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele po Mszy św. wieczornej gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym.

• W poniedziałek 16 października – św. Jadwigi Śląskiej z.
  • We wtorek 17 października – Św. Ignacego Antiocheńskiego bp m.
  • W środę 18 października – Św. Łukasza Ewangelisty, święto.
  • W piątek 20 października – Św. Jana Kantego preb.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową Najświętszego Zbawiciela Msza odpustowa o godz. 1200. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100, oraz w Śliwnie o godz. 1230.

Ogłoszenia katechetyczne: w przyszły wtorek i środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania  klasy 7 i 8 po Mszy św.

Nasza Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Paryża w dniach 8 – 12. 11. 2023. Koszt 2999 zł.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.