Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedziele Zwykłą 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedziele Zwykłą 2021

Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 21. Dzień Papieski. Ofiara do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia .

Codziennie przed Mszą św. zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa różańcowego.

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do Eucharystii i bierzmowania.

W tygodniu wspominamy:

·W środę 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego prezb. Jak każdego 13 Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do procesji ulicami naszej miejscowości upraszając pokoju na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Procesja rozpacznie się o godz. 1730  po Mszy św.
·W piątek 15 października – Św. Teresy od Jezusa dz dK.
·W sobotę 16 października – Św. Jadwigi Śląskiej z.

Ogł. Katechetyczne:

• w tygodniu spotkania z młodzieżą klas VII, VIII przygotowujące się do sakr. bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie różańców dla klasy III, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.