Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedziele Zwykłą 2023

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedziele Zwykłą 2023

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

Drugą okolicznością, której nie możemy pominąć, jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii ULMÓW oraz ich siedmioro dzieci: 8-letnia Stanisława, 6-letnia Barbara, 5-letni Władysław, 4-letni Franciszek, 3-letni Antoni, półtoraroczna Maria i dziecko, które znajdowało się pod sercem Wiktorii, gdy została zastrzelona wraz z rodziną przez Niemców, za to, że pomagali Żydom. Bogu niech będą dzięki za takie rodziny i takich Polaków! A przez Ich wstawiennictwo módlmy się za wszystkie rodziny naszej parafii.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 1850.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustannej Pomocy przed Mszą Św.

W tym tygodniu wspominamy:

  • W środę 13 września – Św. Jana Chryzostoma bp dK. Jak każdego 13 dnia miesiąca zapraszamy na procesję Fatimską ulicami Rewala odmawiając różaniec wynagradzający za grzechy świata. Zapraszamy na godz. 1830.
  • W czwartek 14 września – podwyższenia Krzyża Świętego, święto. Odpust w Pustkowie przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei w niedzielę 17.09. o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek 15 września – NMP Bolesnej.

Bardzo serdecznie zachęcamy chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Zapisy przyjmuje Ks. Proboszcz po Mszy Św. niedzielnej w zakrystii kościoła do końca września.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości”.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.        

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone