Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedziela Zwykła 2019

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedziela Zwykła 2019

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała. Ks. Piotrowi, ks. Norbertowi, siostrom, Panu organiście, Różom z żywego różańca, Dzieciom, które przeżywały swoją rocznicę I Komunii Św. Służbie liturgicznej. Dzieciom, które sypały kwiatki jak i niosły znaki liturgiczne. Przedstawicielom: Pustkowa, Trzęsacza, Śliwina i Rewala, którzy przygotowali ołtarze, wczasowiczom i personelowi z Pensjonatu „Perła” za przygotowanie ołtarza przy kościele. Panom, którzy nieśli baldachim i prowadzili kapłana z Najświętszym Sakramentem. Wszystkim, którzy ozdobili swoje domy w oznaki religijne na drodze procesyjnej. Policjantom za bezpieczeństwo w czasie procesji. Wszystkim obecnym na manifestacji wiary w naszej Parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy świętej wieczornej o godz. 1900.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa czerwcowego.

Od przyszłej niedzieli 30 czerwca zmiana sprawowania Mszy św.

w Rewalu. W niedzielę: 730, 900, 1030, 1200, 1900, 2100.

W Trzęsaczu: 1100, 2000 , a w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 1930.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza pochodzących z naszej parafii księży otaczajmy naszymi modlitwami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W szczególny sposób chcemy dziękować w tym dniu za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów. Składka mszalna z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Tradycyjnie w okresie letnim Caritas Diecezjalna organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci ubogich i zagrożonych patologią, którym rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczynku. Po każdej Mszy Św. będzie zbierana kwesta do puszek. Składam serdeczne Bóg zapłać.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, dostojnym Jubilatom oraz Solenizantom, życzymy wrażliwości na wszelkie poruszenia i natchnienia Ducha Świętego. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek. Szczęść Boże.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone