Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedziele Zwykłą 2022

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedziele Zwykłą 2022

Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.

  • Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie, codziennie  o godz. 1850.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa.

W tygodniu wspominamy:

  • We wtorek 21 czerwca – św. Alojzego GONZAGI z
  • W czwartek 23 czerwca – Narodzenia Św. Jana CHRZCICIELA urocz. Poświęcenie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciał.
  • W piątek 24 czerwca – Najśw. Serca Pana Jezusa urocz. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę 25 czerwca – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

Wakacyjną akcję CARITAS /kolonie dla dzieci z ubogich środowisk/ będziemy mogli wesprzeć dzisiaj ofiarami do puszek po każdej Mszy św.

Zakończenie roku szkolnego 24 czerwca na Mszy św. dziękczynnej o godz. 900.Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież naszych szkół wraz z rodzicami,  nauczycielami i wychowawcami. Spowiedź święta w czwartek od godz. 1800. I codziennie pół godz. przed Mszą św. Zakończmy ten kolejny nasz rok edukacji i rozpocznijmy czas wakacyjny z Panem Jezusem Eucharystycznym.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy włączyli się aby nasza uroczystość Bożego Ciała była doniosła i piękna. Podziękowania składam ks. Piotrowi, siostrom ze zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty, panu organiście, Żywemu Różańcowi, dzieciom przy sypaniu kwiatków całej asyście panów w prowadzeniu księży jak i niesieniu chorągwi, baldachimu, również za wspólny śpiew i atmosferę modlitwy, a było nas w tym rokiem myślę, że ponad 2000. Wszystkim za wszystko niech Pan Jezus błogosławi i Bóg zapłać.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone