Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedziela Zwykła 2019

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedziela Zwykła 2019

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy świętej wieczornej o godz. 1900.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa czerwcowego.

Zakończenie roku szkolnego 19 czerwca na Mszy św. dziękczynnej o godz. 900Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież naszych szkół wraz z rodzicami,  nauczycielami i wychowawcami. Spowiedź święta we wtorek od godz. 1800. I codziennie pół godz. przed Mszą św. Zakończmy ten kolejny nasz rok edukacji i rozpocznijmy czas wakacyjny z Panem Jezusem Eucharystycznym.

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W tym uroczystym dniu o godz. 1100 dzieci, które przystąpiły do Komunii Św. rok temu obchodzą swoją rocznicę. Zapraszamy ich z rodzicami do manifestacji swojej wiary. Spowiedź św. we wtorek od godz. 1800.

Procesja z Najśw. Sakramentem po Mszy św. o godz. 1100 przejdzie ulicami: Warszawską, Białą,  Szkolną, Rybacką, Zaułek. Ołtarze prosimy ustawiać :

I ołtarz – ul. Warszawska. Ołtarz przygotowują mieszkańcy Śliwina.

II ołtarz – ul. Mickiewicza obok banku. Przygotowują mieszkańcy Pustkowa.

III ołtarz – przy rondzie obok krzyża. Przygotowują mieszkańcy Trzęsacza.

IV ołtarz – na placu przy kościele. Przygotowują mieszkańcy Rewala.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości do zbierania kwiatów, które posłużą do sypania w czasie procesji. Udekorujmy nasze domy zaprośmy naszych domowników na wspólną manifestacje naszej wiary. Dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa  w Boże Ciało będą sypać kwiatki, a próba odbędzie się w środę o godz. 1700. Zapraszam przedstawicieli z każdej miejscowości panów do noszenia baldachimu i prowadzenia księdza podczas procesji.

Tradycyjnie w okresie letnim Caritas Diecezjalna organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci ubogich i zagrożonych patologią, którym rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczynku. Po każdej Mszy Św. będzie zbierana kwesta do puszek. Składam serdeczne Bóg zapłać.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, dostojnym Jubilatom oraz Solenizantom, życzymy wrażliwości na wszelkie poruszenia i natchnienia Ducha Świętego. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek. Szczęść Boże.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone