Ogłoszenia duszpasterskie na X niedziele Zwykłą 2021

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedziele Zwykłą 2021

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała. Ks. Piotrowi, ks. Norbertowi, siostrom, Panu organiście, Różom z żywego różańca, Dzieciom, które przeżywały swoją rocznicę I Komunii Św. Służbie liturgicznej. Dzieciom, które sypały kwiatki jak i niosły znaki liturgiczne. Przedstawicielom: Pustkowa, Trzęsacza, Śliwina i Rewala, którzy przygotowali ołtarze, wczasowiczom i personelowi z Pensjonatu „Perła” za przygotowanie ołtarza przy kościele. Panom, którzy asystowali niosąc baldachim. Wszystkim, którzy ozdobili swoje domy w oznaki religijne na drodze procesyjnej. Policjantom i straży gminnej za bezpieczeństwo w czasie procesji. Wszystkim obecnym na manifestacji wiary w naszej Parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie i niedziele po mszy św. wieczornej.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa czerwcowego.

W czwartek 10 czerwca kończy się Oktawa Bożego Ciała, W tym dniu przynosimy wianki do poświecenia, sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

W tygodniu wspominamy:

  • We wtorek 8 czerwca – Św. Jadwigi Królowej.
  • W piątek  11 czerwca – Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczystość.
  • W sobotę 12 czerwca – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone