Ogłoszenia duszpasterskie na VIII N z.

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII N z.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

Trwamy codziennie na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

W najbliższą środę 06.03 Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego i osobistego zmartwychpowstania z grzechu poprzez wypełnienie dzieł pokutnych – postu, jałmużny i modlitwy. Msze Św. w tym dniu z posypaniem głów popiołem sprawowane będą w Rewalu o godz. 1700, w Pustkowie, i w Śliwinie o godz. 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. każdy wierny w przedziale wiekowym od 18 do 60 roku życia zobowiązany jest do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i do ograniczenia ilości spożywanego pokarmu do trzech posiłków - w tym jeden tylko do sytości. Wierni od 14 roku do końca życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Sytuacja choroby zwalnia z konieczności zachowania postu.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

  • Droga krzyżowa w piątek – 1630 dla dzieci młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Są na stoliku wyłożone: Niedziela, Gość niedzielny, Miłujcie się, a dla dzieci  Mały Gość Niedzielny.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Gościom i Parafianom oraz Solenizantom i jubilatom tygodnia życzy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości. W wszystkim gościom i parafianom życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia. Szczęść Boże!

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone