Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 2022

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 2022

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

 W dniu dzisiejszym podczas Mszy Św. o godz. 1200 dzieci klasy III przyjmą do swych serc po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Otoczmy ich swą modlitwą. Od jutra do piątku zapraszam na „Biały Tydzień„ na Mszę św. i nabożeństwo majowe. W tym miejscu chciałbym podziękować rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni, wystrój prezbiterium. Składam serdeczne Bóg zapłać.

  Nabożeństwa majowe w codziennie po Mszy św. wieczornej. Zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa majowego.

Zeszłej niedzieli w naszej Parafii odbył się musical „ EMAUS” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rewalu. Przygotowali i opracowali muzycznie państwo Halina i Włodzimierz ANTCZAKOWIE we współpracy z panią Joanną DRZEWIŃSKĄ-DĄBROWSKĄ. Patronat i finanse Gmina Rewal i Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie. Wszystkim składamy wielkie podziękowania Bóg zapłać.

W tygodniu wspominamy:

  • We wtorek 24 maja NMP Wspomożycielki wiernych.
  • W czwartek 26 maja – Św. Filipa NEREUSZA prezb. przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Módlmy się za wszystkie mamy, dla żyjących wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  • W przyszłą niedzielę – Wniebowstąpienie Pańskie. Urocz.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone