Ogłoszenia duszpasterskie na VI N z

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na VI N z

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100 zostaną poświęcone medaliki i książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.

Trwamy codziennie na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

W środę Msza św. z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wspominamy w tym tygodniu:

  • W piątek 22 luty –  święto Katedry Świętego Piotra Apostoła;
  • W sobotę 23 luty – święty Polikarp, męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Są na stoliku wyłożone: Niedziela, Gość niedzielny, Miłujcie się, a dla dzieci  Mały Gość Niedzielny.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, życzymy, byśmy wszyscy otworzyli nasze umysły i serca na usłyszane dziś w Ewangelii Chrystusowe błogosławieństwa. Niech to słowo Pana uzdalnia nas do zaufania Jezusowi w każdej sytuacji, radosnej czy smutnej, oraz przyjmowania od Niego życia pełnego owoców miłości poprzez zasłuchanie w Słowo Boże i celebrację Paschy, zwłaszcza w Sakramencie Eucharystii i Sakramencie Pokuty.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone