Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziele Wielkiego Postu 2021

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziele Wielkiego Postu 2021

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie zbawiał, podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas Eucharystii.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy „Rekolekcje Wielkopostne” na wszystkich Mszach św. Rekolekcje będą trwały do wtorku. Skorzystajmy przy tej okazji z sakramentu pojednania i nauk płynących z samego Serca Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Polecajmy ks. Rekolekcjonistę Duchowi Świętemu.   

  • Msze św. w Rewalu w tygodniu o 1700. Spowiedź od 1630.
  • Msza św. w poniedziałek w Śliwinie Msza Św. o godz. 1600.

Towarzystwo śpiewacze „Amber Siners” w dniu dzisiejszym zaprasza na Msze św. o godz. 1700 ,podczas której będziemy się modlić w intencji. Z a tych których Bóg wezwał do siebie, przez pandemię, a my nie zdążyliśmy ich pożegnać, a po niej na koncert pasyjny. Serdecznie zapraszamy.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszy Św.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

  • Droga krzyżowa w piątek – 1630 dla dzieci młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

Wielkanocne Dzieło Caritas wznawia akcję pomocy najuboższym. Możemy wesprzeć przez zakup świec; duża świeca - 15 zł. mała świeca - 6 zł. jajko z podstawką - 12 zł. jajko bez podst.- 10 zł.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone