Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Św. Rodziny 2020

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Św. Rodziny 2020

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię o godz. 1700. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w Nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

W piątek w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 1100 i 1700. Tak jak w niedzielę. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

 Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pana Jezus do swego serca, za przygotowanie naszej świątyni przez zainstalowanie choinek, żłóbka i posprzątanie kościoła. Naszym siostrom ze Zgromadzenia św. Mari Magdaleny od Pokuty za upiększenie kościoła, żebyśmy się poczuli jak w domu Ojca. Panu organiście za przeżycie naszej liturgii poprzez śpiew i muzykę sakralną. Osobom z Caritasu chciałbym podziękować za poświęcenie czasu przy sprzedaży świec i opłatków. Bóg zapłać.

Składam serdeczne podziękowanie darczyńcom za ofiary składane na plac przy kościelny. Bóg zapłać.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone