Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 2021

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 2021

 Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcamy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Kwiaty już zostały zamówione.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszy Św.

W Wielki Czwartek: Liturgię rozpoczniemy o 1800. na Mszy Wieczerzy Pańskiej przeżyjemy ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy, tj. ołtarza adoracji, na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa w pałacu arcykapłańskim. Adoracja w Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 2000, a w Wielki Piątek od 1000.

W Wielki Piątek o godz. 1500   „Droga Krzyżowa” .

 Liturgię rozpoczniemy o 1800. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Św., a tylko podniosłą liturgię, której centralnym momentem jest odsłonięcie i adoracja Krzyża. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do 2000.

W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje sakramentów św. na znak, że Chrystus spoczywa w Grobie. Wyjątek Kościół czyni tylko dla sakramentu pokuty. Wielka Sobota jest dniem ciszy, zadumy i adoracji przy Grobie Pańskim. Adoracja przy grobie Chrystusa rozpocznie się od 900a zakończy w momencie rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół odbywać się będzie w kościele od 1000, 1200 i 1300 Na placu przed kościołem. Do koszy możemy złożyć produkty dla potrzebujących. Poświęcenie pokarmów: Śliwin 1030, Pustkowo 1100. Liturgia rozpoczyna się o godz. 2000.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o 2000. Wigilia Paschalna nie jest liturgią Wielkiej Soboty, lecz centralną, najważniejszą liturgią Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to najważniejsza Msza Św. w całym roku liturgicznym. W czasie jej trwania Kościół stopniowo odsłania nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Na tę liturgię przynosimy świece. Rezurekcja o godz. 700  procesją rezurekcyjną ogłosimy światu, że Chrystus Zmartwychwstał.

W poniedziałek wielkanocny Msze  Św. jak w Niedzielę. 

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1630 zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

Wielkanocne Dzieło Caritas wznawia akcję pomocy najuboższym. Możemy wesprzeć przez zakup świec; duża świeca - 15 zł. mała świeca - 6 zł. jajko z podstawką - 12 zł. jajko bez podst.- 10 zł.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone