Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Wniebowstąpienia 2020

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Wniebowstąpienia 2020

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej Uroczystości poprzez nowennę – codziennie po Mszy św. o godz. 1900. Zachęcamy do odnowienia i ożywienia osobistej relacji z osobą Ducha Świętego i korzystania na co dzień z Jego Darów, które otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Dzisiaj, wypełniając życzenie Benedykta XVI, Kościół na całym świecie modli się za Kościół w Chinach.

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy po Mszy św. o godz. 1900. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

We wtorek po Mszy św. zapraszam na spotkanie z rodzicami młodzieży klasy VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Z racji pandemii w tym roku przystąpią do tego sakramentu tylko uczniowie klasy VIII.

W tygodniu wspominamy:

  • We wtorek 26 maja – św. Filipa Nereusza prezb. W tym dniu pamiętajmy o naszych mamach w ich święto. Prośmy dla nich o Boże bł. i opiekę Matki Bożej na każdy dzień, a dla tych które Pan Jezus powołał do Siebie by cieszyły się w Niebie.
  • W piątek 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej dz.
  • W soboty Msza św. wieczorna z liturgią niedzielną.

Już widać postępujące prace na placu przykościelnym, ale doszły dodatkowe prace związane z pęknięciami muru, które trzeba naprawić, ale to nie spowolni dynamiki prac. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Są na stoliku wyłożone: Niedziela, Gość niedzielny, Miłujcie się, a dla dzieci  Mały Gość Niedzielny.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę jak i na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone