Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Palmowa 2022

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Palmowa 2022

Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

W Wielki Czwartek: Liturgię rozpoczniemy o 1800. na Mszy Wieczerzy Pańskiej przeżyjemy ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Po liturgii przeniesiony zostanie Najświętszy Sakrament do ciemnicy, tj. ołtarza adoracji, na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa w pałacu arcykapłańskim. Adoracja w Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 2000, a w Wielki Piątek od 1000.

W Wielki Piątek o godz. 1500  tradycyjnie „Droga Krzyżowa”.       

Liturgię rozpoczniemy o 1800. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Św., a tylko podniosłą liturgię, której centralnym momentem jest odsłonięcie i adoracja Krzyża. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do 2000.

W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje sakramentów św. na znak, że Chrystus spoczywa w Grobie. Wyjątek Kościół czyni tylko dla sakramentu pokuty. Wielka Sobota jest dniem ciszy, zadumy i adoracji przy Grobie Pańskim. Adoracja przy grobie Chrystusa rozpocznie się od 900 a zakończy w momencie rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół odbywać się będzie w kościele od 1000, 1200 i 1300. Do koszy przy ołtarzu możemy złożyć produkty dla potrzebujących. Podzielmy się z potrzebującymi. Poświęcenie pokarmów: Śliwin 1030, Pustkowo 1100.    Liturgia rozpoczyna się o godz. 2000.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o 2000. Wigilia Paschalna nie jest liturgią Wielkiej Soboty, lecz centralną, najważniejszą liturgią Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to najważniejsza Msza Św. w całym roku liturgicznym. W czasie jej trwania Kościół stopniowo odsłania nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Na tę liturgię przynosimy świece.

Rezurekcja o godz. 600  procesją rezurekcyjną ogłosimy światu, że Chrystus Zmartwychwstał.

Zapraszamy w II dzień świąt na  Rodzinny marszobieg do Pustego Grobu Chrystusa, rozpoczęcie o godz. 1500. Szczegóły na plakatach.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone