Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Milosierdzia 2019

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziela Milosierdzia 2019

Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, w zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do trzeciego „Marszobiegu do pustego grobu”. Stowarzyszenie Aktywni Kulturalnie, pani Anecie Hagaj  i wszystkim bezimiennym za ciasto, a wszystkim za uczestnictwo - Bóg zapłać.

Składam wszystkim nowo wybranym sołtysom naszej gminy życzenia odwagi i konsekwencji w działaniu na rzecz naszej małej ojczyzny niech Pan Jezus wam błogosławi.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Od środy zapraszamy na nabożeństwo majowe po wieczornej  Mszy św.

W tygodniu wspominamy:

  • W środę 1 maja – św. Józefa robotnika.
  • W czwartek 2 maja – św. Atanazego bp dK.
  • W piątek 3 maja – przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w niedzielę. Jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych..
  • W sobotę 4 maja –  św. Floriana m. z racji

Od soboty Msza św. wieczorna z liturgią niedzielną.

Nasza Parafia organizuje w terminie 10-20 lutego 2020 Pielgrzymkę do Meksyku. Plan jest wywieszony w gablotce parafialnej. Koszt 7990 zł. plus 150€ .

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Są na stoliku wyłożone: Niedziela, Gość niedzielny, Miłujcie się, a dla dzieci  Mały Gość Niedzielny.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody, Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek jak już jest to tradycjom naszej Parafii. Szczęść Boże.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone