Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedziele Zwykłą 2021

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedziele Zwykłą 2021

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Nabożeństwo majowe w dni powszednie i niedziele po mszy św. wieczornej.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy  Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach”. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa majowego.

W tygodniu wspominamy:

  • W poniedziałek 31 maja – Nawiedzenia NMP, święto.
  • We wtorek 1 czerwca – Św. Justyna m.
  • W sobotę 5 czerwca – Św. Bonifacego bp m.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Procesja z Najśw. Sakramentem po Mszy św. o godz. 1100 przejdzie ulicami: Warszawską, Białą,  Mickiewicza, Szkolną, Rybacką, Zaułek. Ołtarze prosimy ustawiać :

I ołtarz – ul. Warszawska. Ołtarz przygotowują mieszkańcy Śliwina.

II ołtarz – ul. Mickiewicza obok banku. Przygotowują mieszkańcy Pustkowa.

III ołtarz – przy rondzie obok krzyża. Przygotowują mieszkańcy Trzęsacza.

IV ołtarz – na placu przy kościele. Przygotowują mieszkańcy Rewala.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości do zbierania kwiatów, które posłużą do sypania w czasie procesji. Zapraszam przedstawicieli z każdej miejscowości panów do noszenia baldachimu i prowadzenia księdza podczas procesji. Włączmy się wszyscy do tej uroczystości. Udekorujmy nasze domy zaprośmy naszych domowników na wspólną manifestacje naszej wiary. Dzieci, które w maju przyjęły po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa będą  w Boże Ciało mogły zamanifestować poprzez swoje czyste serca i białe stroje, że Jezus jest ich Panem.

Dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej na Mszy św. w Boże Ciało o godz. 1100 będą miały swoje dziękczynienie za dar Eucharystii.

W niedzielę 6 czerwca na Mszy Św. o godz. 1100. ks. Proboszcz sprawować będzie Mszę dziękczynną w 25 rocz. Sakramentu kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy parafian jak i naszych gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej w intencji jubilata.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone