Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedziela Wielkiego Postu 2022

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedziela Wielkiego Postu 2022

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

 Bardzo dziękujemy o. Łukaszowi BIEDALAK paulinowi naszemu rekolekcjoniści wielkopostnemu za słowo Boże za poprowadzenie nas drogami Matki Bożej poprzez słuchanie, działanie i miłosierdzie do Chrystusa ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Niech św. Paweł pustelnik Matka Boża wyprasza wiele łask dla ojca Łukasza i jego zakonu.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątek o godz. 1630; Gorzkie żale w każdą niedzielę 1630 przed Mszą św. wieczorną.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

Caritas Polska prowadzi akcję pomocy potrzebującym przez sprzedaż świec duże świece 20 zł. jajka 18 zł. małe świece 8 zł.

W tym tygodniu przypada:

  • Pierwszy czwartek mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. modlimy się do Najśw. Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota mies. modlimy się przez Niepokalane Poczęcie NMP. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św.    

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach  organizuje wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej na coroczne Misterium Męki Pańskiej 9 kwietnia – sobota przed Niedziela Palmową. Zapisy w zakrystii parafii, z podaniem kontaktowego numeru telefonu osoby zgłaszającej swój udział w pielgrzymowaniu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone