Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Wielkanocny 2019

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Wielkanocny 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Za tydzień zbiórka do puszek na nasze Szczecińskie Seminarium Duchowne.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Po Mszy Św. o godz. 1900 procesja ulicami Rewala.

Katechetyczne ogłoszenia

  • Od czwartku 9 maja o godz. 1900 zapraszam młodzież przygotowującą się bezpośrednio do sakr. bierzmowania na Mszę św. i spotkanie.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną  Mszą Świętą.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po wieczornej  Mszy św.

W tygodniu wspominamy:

  • We wtorek 14 maja – św. Macieja Ap. święto
  • W czwartek 16 maja – św. Andrzeja BOBOLI prezb i m. święto

W soboty Msza św. wieczorna z liturgią niedzielną.

Nasza Parafia organizuje w terminie 10-20 lutego 2020 Pielgrzymkę do Meksyku. Plan jest wywieszony w gablotce parafialnej. Koszt 7990 zł. plus 150€ . Pielgrzymka jest tak wcześnie ogłaszana ze względu na zamówienie biletów im wcześniej tym są one tańsze. Chętnych proszę o zapisywanie się u ks. Proboszcza.

Najlepszym darem dla naszych bliskich jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, życzę, byśmy z wiarą oraz pokorą serca, na wzór św. Piotra, głosili Zmartwychwstałego Pana swoim życiem. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej, wspominając wszystkich gości w Mszy św. sprawowanej w czwartek jak już jest to tradycjom naszej Parafii. Szczęść Boże.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone