Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Adwentu 2019

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziela Adwentu 2019

W najbliższy wtorek przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

Spowiedź św. przedświąteczna  w Rewalu w poniedziałek od godz. 1600 i jeżeli będzie potrzeba to i po Mszy św. w Pustkowie od godz. 1630. w Śliwnie od godz. 1740.

We wtorek Msza Św. adwentowa rano o godz. 1000. z możliwością spowiedzi. nie ma Mszy Św. o godz. 1700 ponieważ w tym czasie zasiadamy przy wigilijnym stole.

We wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się i odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa oraz dzielimy się opłatkiem. Surowy i uroczysty nastrój tego wieczoru, ma nam przypominać atmosferę narodzin Syna Bożego, stąd bardzo niestosowna jest obecność alkoholu podczas tej wieczerzy.

  • Msza św. Pasterki: Rewal 2300. Śliwin, Pustkowo 2200. Trzęsacz o godz. 2200.

I dzień Świąt Bożego Narodzenia.

  • Rewal o godz.: 1100; 1700. Nie ma Mszy Św. o godz. 900.
  • Śliwin i Pustkowo o godz.: 1230 ; Trzęsacz 1200.  

II dzień Świąt Bożego Narodzenia. W czwartek, święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na KUL i WTUS. 

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritasu, do nabycia małe świece w cenie 6 zł. duże w cenie 15 zł.

W tym tygodniu wspominamy:

  • W czwartek: 26 grudnia – Św. Szczepana diakona i męczennika.
  • W piątek: 27 grudnia – Św. Jana Ap. i Ew.
  • W sobotę: 28 grudnia – Św. Młodzianków.

Chciałbym podziękować rodzicom dzieci I Komunijnych za posprzątanie kościoła i przygotowanie wystroju bożonarodzeniowego choinek i żłóbka.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji  mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone