Ogłoszenia duszpasterskie na III niedziele Wielkiego Postu 2022

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedziele Wielkiego Postu 2022

Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątek o godz. 1630; Gorzkie żale w każdą niedzielę 1630 przed Mszą św. wieczorną.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św.

Caritas Polska prowadzi akcję pomocy potrzebującym przez sprzedaż świec duże świece 20 zł. jajka 18 zł. małe świece 8 zł.

„W piątek, 25 marca br., Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji  i  Ukrainy  Niepokalanemu  Sercu  Maryi.  W  związku  z  tym  zapraszamy wszystkich do kościoła  parafialnego na  nabożeństwo  Drogi  Krzyżowej  o  godz. 1630, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu  Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 1700 w intencji o pokoju w Ukrainie oraz  w  intencji  nawrócenia  Rosji.

Od piątku 25 marca w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie o. Łukasz BIEDALAK wikariusz w Parafii NMP Królowej Polski w Łukęcinie. Polecajmy ten czas Miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej prosząc o dary Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach  organizuje wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej na coroczne Misterium Męki Pańskiej 9 kwietnia – sobota przed Niedziela Palmową. Zapisy w zakrystii parafii, z podaniem kontaktowego numeru telefonu osoby zgłaszającej swój udział w pielgrzymowaniu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone