Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Adwentu 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Adwentu 2019

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

Od piątku o godz. 1700 rozpoczęliśmy Mszą Św. „Parafialne dni u stóp krzyża”. Zapraszamy wiernych do wspólnej i indywidualnej modlitwy od godz. 1000 do godz.1800. Krzyż będzie u nas do środy , a później zostanie przewieziony do Trzęsacz.

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 17.00 Msza Św. z kazaniem i indywidualne błogosławieństwo relikwiami krzyża /gromadzą się uczniowie kl.0- VIII /
  • 17.40  Różaniec
  • 10.00 – 18.00  czas na indywidualną adoracje

Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałek do piątku o godz. 1700, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritasu, już są do nabycia małe świece w cenie 6 zł. duże w cenie 15 zł.

Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie Mszy Św. jako dziękczynienie

W tym tygodniu patronują nam:

• W piątek: 14 grudnia – Św. Łucja dz m.
  • W sobotę: 15 grudnia – Św. Jana od Krzyża prezb dK.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.