Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Adwentu

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Adwentu

Tradycyjnie nowy rok liturgiczny rozpoczyna kościół tradycyjnie Adwentem, który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do powtórnego  przyjścia Chrystusa w dniu sądu. Niech ten początek będzie dla nas wszystkich zachętą do gorliwości w wypełnianiu naszych chrześcijańskich obowiązków. O tym przypomina hasło programu duszpasterskiego „Duch, który umacnia miłość”, Jego celem jest odkrywanie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

  • Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Roraty. Od poniedziałku do piątku.
    • Dzieci przychodzą  z lampionami, a młodzież i dorośli ze świecami.

W zakrystii są do nabycia lampiony w cenie 22 zł.

W okresie adwentu rozprowadzane będą świece Caritas –„Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz poświęcone opłatki. 

W poniedziałek tj. 04 grudnia przeżywać będziemy kanoniczną wizytację naszej parafii, której przewodniczyć będzie ks. abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko- Kamieński. Wizytacja to spotkanie pasterza diecezji z całą wspólnotą parafialną. Dlatego zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy wspólnoty działające w parafii, rodziny przygotowujące się do godnego przeżycia sakramentu bierzmowania i Komunii Św. Zapraszamy mieszkańców wszystkich miejscowości. Zaprezentujmy się jako wspólnota, która żyje wiarą i ceni sobie bliskość Pana Boga. Msza Św. o godz. 1800.

W przyszłą  niedzielę  przy wyjściu z kościoła będzie można, jak co roku, złożyć do puszki swój dar w ogólnopolskiej zbiórce na rzecz kościoła na Wschodzie.

W tym tygodniu wspominamy:

  • W czwartek:7 grudnia – Św. Ambrożego bp dK.
  • W piątek:8 grudnia – Niepokalanego Poczęcia NMP .

Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 8 – 15 kwietnia 2018 koszt 2990 zł. + 120$ zapisy w w biurze parafialny lub zakrystii. Plan wywieszony w gablotce.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. Są na stoliku wyłożone: Niedziela, Gość niedzielny, Miłujcie się, a dla dzieci  Mały Gość Niedzielny.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa,

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone