Ogłoszenia duszpasterskie na I Adwentu 2021

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na I Adwentu 2021

Nowy rok liturgiczny rozpoczyna kościół tradycyjnie Adwentem, który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do powtórnego  przyjścia Chrystusa w dniu sądu. Niech ten początek będzie dla nas wszystkich zachętą do gorliwości w wypełnianiu naszych chrześcijańskich obowiązków. O tym przypomina hasło programu duszpasterskiego Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). .

Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Roraty. Od poniedziałku do piątku. Dzieci przychodzą  z lampionami, a młodzież i dorośli ze świecami. W zakrystii są do nabycia lampiony w cenie 22 zł.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 „Caritas” organizuje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Wigilijna świeca jest symbolem gotowości i otwarcia się serc do dzielenia się miłością z innymi. Można nabyć świece małe w cenie 6 zł., duże w cenie 20 zł., kule w cenie 18 zł.

W tym tygodniu przypada:

  • Pierwszy czwartek mies. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek mies. modlimy się do Najśw. Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota mies. zmiana tajemnic  Żywego różańca.

W tygodniu wspominamy:

·We wtorek 30 listopada – Św. Andrzeja Ap. święto
·W piątek 3 grudnia – Św. Franciszka Ksawerego prezb.

Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Serdeczne Bóg Zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku i dobrej pogody. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone