Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Adwentu 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Adwentu 2019

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Okres Adwentu, jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałek do piątku o godz. 1700, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W blasku światła lampionów roratnych, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Dzieci tradycyjnie przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, którymi udekorujemy choinkę jako najpiękniejszy dar dla narodzonego Pana Jezusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritasu, już są do nabycia w zakrystii małe świece w cenie 6 zł. duże w cenie 15 zł.

Trwamy na modlitwie Koronką do miłosierdzia Bożego modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszej rodzinie. o godz. 1650.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św.

W tym tygodniu patronują nam:

• We wtorek: 3 grudnia- Św. Franciszka Ksawerego prezb.
  • W sobotę: 7 grudnia – Św. Ambrożego bp dK.

W tym tygodniu przypada

• Pierwszy czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
  • Pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 900, spowiedź od godz. 1600 zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • Pierwsza sobota – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W piątek o godz. 1700 rozpoczniemy Mszą Św. „Parafialne dni u stóp krzyża”. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy i adoracji.

Piątek

• 17.00 Przywitanie relikwii krzyża oraz  Msza Św. z kazaniem i indywidualnym  błogosławieństwem
  • 17.30  czas na indywidualną adoracje

• 17.00  Msza Św. z kazaniem i indywidualne błogosławieństwo relikwiami krzyża
  • 10 -17.00 czas na indywidualną adoracje

Niedziele

• 9.00, 11.00, 1700  Msze Św. z kazaniem i błogosławieństwo relikwiami krzyża
  • 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia
  • czas na indywidualną adoracje przez cały dzień

Poniedziałek, wtorek

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 17.00 Msza Św. z kazaniem i indywidualne błogosławieństwo relikwiami krzyża /gromadzą się uczniowie kl.0- VI /
  • 17.00  Różaniec
  • 10.00 – 17.30  czas na indywidualną adoracje

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 17.00 Msza Św. z kazaniem i indywidualne błogosławieństwo relikwiami krzyża/gromadzą się  kandydaci do bierzmowania/
  • 10.00 – 17.30  czas na indywidualną adoracje

Trzęsacz   Czwartek

• 17.00 Msza Św. z kazaniem i indywidualne błogosławieństwo relikwiami krzyża
  • 17.30  Różaniec
  • do 17.30  czas na indywidualną adoracje  .

Trzęsacz  Piątek

• 16.00 Msza św. z kazaniem i indywidualne błogosławieństwo relikwiami krzyża i pożegnanie relikwii.

Za tydzień Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, małe świece są po 6 zł a duże po 15 zł. Ilość świec jest ograniczona.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.